,, O Goralsky Klobućik " 2015

W dniach: 28 ( eliminacje ) i 29 ( zawody ) marca 2015 w słowackim Zubercu odbyły się 41 zawody dziecięce ,,O Góralski Kapelusik”. W prestiżowej imprezie traktowanej jako nieoficjalne mistrzostwa polsko-czesko-słowackie wzięło udział ponad 400 dzieciaków z Polski, Czech i Słowacji. Nasza wesoła gromadka pod wodzą trenera Wojtka, którego wspomagała dwójka rodziców: Aneta Świgut oraz Marek Florek dzielnie stanęła na starcie.  W mglistą sobotę odbyły się eliminacje, gdzie zawodnicy walczyli o kolejność startową (numery) na  zawody. Niedziela Palmowa powitała nas pięknym słońcem oraz lekkim mrozem. Trasa wytrzymała w dobrym stanie do ostatniego zawodnika. Na mecie  jak zawsze każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy góralski kapelusik. Narciarnia zaprezentowała się bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę rangę zawodów, ilość zawodników i ich poziom sportowy, uzyskane miejsca są rewelacyjne. Szczególną radość sprawiły wyniki dziewczynek: Patrycja Florek w swojej kategorii uzyskała 5 miejsce (najlepsza z Polek), a Zuzanna Świgut miejsce 6 (druga z Polek). Reszta naszych dzieci stanęła na starcie tak trudnych zawodów po raz pierwszy w życiu co stremowało ich nieco ale rezultaty pokazują ich dobre przygotowanie do uprawiania narciarstwa na najwyższym poziomie. Gabrysia Wójcik zjechała 32, Kuba Kocemba 28, Patryk Gonet 30, a Sebastian Wielgus pomimo dużych kłopotów na trasie skończył na 35 miejscu.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM NASZYM DZIECIAKOM ORAZ ICH RODZICOM !!!