FIS Weltkriterium MASTERS Pinochcio Sugli Sci 2014

Wojtek Płoskonka ,,Plasky” dzielnie walczył w Mistrzostwach Świata FIS w kategorii Masters, które odbyły się w dniach: 24 – 29.03  w austriackim Goestling. Nasz prezes i czołowy master w kraju uzyskał rezultaty; Super Gigant m.35, Slalom m.22, Slalom Gigant m.37. W zawodach uczestniczyli najlepsi weterani świata, byli medaliści zawodów Pucharu Świata jak Thomas Sykora czy Timothy Hill oraz wielu innych ,,Starych Mistrzów”.

4 i 5 kwietnia we włoskim Abetone odbyła się 32 edycja drugich po Trofeo Topolino najważniejszych zawodów dziecięcych świata. Pomimo bardzo ciężkich warunków, w strugach ulewnego deszczu udało się rozegrać obydwie przewidziane konkurencje. Nasza kadrowiczka Paula Tylek startując z dalekimi numerami co w tych warunkach jest sprawą kluczową  ( pech w losowaniach ) zajęła 41 miejsce w slalomie i 42 w slalomie gigancie czyli ,,wylądowała'” w połowie stawki najlepszych narciarek świata. Równocześnie cieszymy się z sukcesu Szymona Bębenka, który w Abetone wygrał slalom.

GRATULACJE...BRAWA...